A Nyeregben Alapítvány 2007-ben alakult, közhasznú szervezetként működik a lovastanyán. A szervezet fő célkitűzése az ősi magyar lovas kultúra ápolása, a lovas oktatás elősegítése és a lovaglás népszerűsítése.
Hat ló áll rendelkezésre a lovas oktatáshoz, mindenkinek a képességéhez megfelelően.
A kezdő lovasok futószáron, a középhaladó gyermekek osztályban, a haladók pedig terepen lovagolhatnak, lovas túravezető segítségével. Nemcsak lovagolni tanulnak meg a gyermekek, a feladataik közé tartozik a lovak ápolása, gondozása, etetése, az istálló rendben tartása, ami ez által a gyermekek munkára nevelését is segíti. Nyáron öt napos turnusokban lovas táborok kerülnek megtartásra, napközis és bentlakásos jelleggel. Célcsoport 6-16 éves korú gyermekek.
A lovaglás jótékony hatásai:
Egyre többen vallják, hogy a sportolás a szabadidő eltöltésének egyik legszórakoztatóbb, legegészségesebb módja. A sport szorosan összefügg az egészséggel és az életminőséggel. A lovassport sokszoros igényt elégít ki: az állatok révén közel kerülünk a természethez, nyugtató, lélekerősítő hatása közismert. Jótékonyan hat a pszichés és testi fejlődésre. Szabadtéri sport lévén az aktív pihenés egyik legjobb formája. Nincs még egy szabadidősport, melynek hatása ennyire összetett. A lóval való kapcsolat lelki harmóniát kölcsönöz, növeli a mentális aktivitást, jelentősen befolyásolja a személyiség fejlődését. A lovaglás kitűnő pedagógiai eszköz a fiatalok testi-lelki, magatartásbeli fejlesztésére, ezért arra kell törekedni, hogy a lóval minél többen kerüljenek kapcsolatba. Az állatokkal, köztük a lóval való foglalkozás az emberek nagy részére igen pozitívan hat. Az állat feltétel nélkül képes szeretni és megbízni az emberben. Mindenképpen szeretetet sugároznak vissza és sikerélményt nyújtanak. A lovaglás segít közelebb kerülni a természethez, mely napjainkban sok gyermek számára csupán a hétvégi kirándulások, vagy a nyári táborok színhelye, mindennapi életükhöz semmi köze sincs. A természetközpontú nevelés feladata ezért lehetőséget és segítséget biztosítani a gyerekek számára, hogy megtapasztalhassák, megismerhessék és megszerethessék a természetet, hogy értékrendjükbe alapvető értékként épüljön be.